Історія бібліотеки

Старовинний будинок на пл.Міцкевича 2, який своєю архітектурою і зараз прикрашає місто Івано-Франківськ, було збудовано 1895 року за проектом архітектора К.Заремби. В ньому знаходилось польське культурно-спортивне товариство "Сокіл".

Будинок в стилі електики двоповерховий цегляний, отинькований в плані майже квадратний. Дах двосхилий, черепичний із слуховими вікнами. Розвинутий триярусний декоритивний фронтон, увінчаний скульптурним зображенням польського орла (не збереглось). Фриз вирішений як архітектура з колонами. Перекриття у вестибюлі парусне з розписами на теми дитячих казок (художник Я.Соколан, 1984р.) Оригінальності будинкові надає кругла вежа, що прилягає до наріжної частини. Вона триярусна, з витягненими напівциркульними вікнами, конічним верхом, покритим листковим залізом, завершена флюгером.

Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської Ради депутатів 29 серпня 1945 року організовано обласну бібліотеку для дітей. ініціатором створення й першим директором бібліотеки була В.П.Еліан.

Велику допомогу надавали любителі книг, батьки учнів.

Розпочали роботу з книжковим фондом у 3 тисячі книг і було лише 855 читачів.

Поступово вдосконалювалися фонди і методи роботи з читачами. З року в рік утверджуються традиції бібліотеки. Цікаво й емоційно тут проводяться святкові заходи, змістовно організовується культурне дозвілля читачів. впроваджуються новітні технології.

В бібліотеці працює 6 відділів та 4 сектори. Щороку її послугами користуються 10 тис. юних читачів. Для їх потреб бібліотека має книжковий фонд, що становить близько 90 тис. примірників книг, а також 90 назв дитячих газет та журналів.

Незмінним напрямом діяльності бібліотеки є допомога дітям в оволодінні шкільною програмою. Колектив постійно підтримує творчі звязки з педагогами шкіл та працівниками позашкільних закладів.