Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ

МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

          Естетичне виховання дітей грають важливу роль у їх житті. Уміння бачити, розуміти і створювати прекрасне, робить духовне життя дітей багатшим, цікавішим, дає їм можливість випробувати самі високі духовні насолоди. А початковий клас прагне до гармонійного розвитку дитини. і тому кожну дитину треба розвивати естетично. Від того, як дитина розуміє, відчуває, переживає прекрасне і огидне, піднесене і низьке, комічне і трагічне, багато в чому залежить її поведінка в суспільстві.

          Естетичне виховання є частиною виховного процесу і тісно пов’язане з іншими його сторонами.

           Інколи думають, що для естетичного виховання учнів достатньо навчити слухати їх музику, ознайомити з найбільшими видатними творами живопису, літератури, кіно і з біографіями художників, композиторів.

         Д. Кобалевський підкреслював, що галузь прекрасного далеко не вичерпується мистецтвом, що  світ прекрасного поширюється на всі прояви дитячого життя, що естетика тісно пов’язана з етикою, моральністю дітей.

          Важливого значення в естетичному вихованні дітей надавав Сухомлинський, який писав: "Краса – могутній засіб виховання чутливої душі. Це вершина з якої ми можем побачити те, чого без розуміння і почуття прекрасного, без захоплення і натхнення ніколи не побачиш. Краса – це яскраве світло, що осяває світ... Краса – це дзеркало в якому ти бачиш сам себе, і завдяки йому так чи інакше ставишся сам до себе”.

          Поняття естетичне виховання  органічно пов’язане  із терміном "естетика”, що означає науку про прекрасне. Саме слово "естетика” походить від грецького, що означає відчуття, почуття. Ось чому у загальному плані естетичне виховання означає процес формування почуттів у галузі прекрасного.

         У вузькому значенні естетичне виховання у початкових класах практикується як цілеспрямований, організований процес формування у дітей розвиненої естетичної свідомості, художньо – естетичного смаку, здатності сприймати, творити і цінити прекрасне.

          Естетичне виховання виконує такі функції:

1.   У всіх видах діяльності воно виділяє вміщений у них естетичний елемент і перетворює в засоби естетичного розвитку, освіти, формування дітей. в інтелектуально – мовній діяльності вичленується краса, мистецтво слова, розумової праці, об’єктивна сторона дійсності, художність мови.

 2.  У трудовій діяльності підкреслюється краса мети  і процесу праці, його результатів і тих стосунків, що виникають у ході трудової колективної діяльності.

 3.  У моральній діяльності увага приділяється прекрасному: в суспільних ідеалах дітей, в їх прагнення і поведінці.

4.    У процесі образотворчої діяльності дітям розкривається краса бачимого світу,  в її формах, фарбах,  лініях, співвідношенні і композиціях. Краса відображена, перетворена і втілена в художніх образах мистецтва.

 5.   У музиці перед дітьми розкривається краса гармонійного руху, створення дитиною звукових композицій.

 6.    Через основи фізичної культури і гігієни дитина пізнає красу дитячого тіла.

         Метою естетичного виховання є високий рівень естетичної культури

          Естетична культура передбачає сформованість у дітей естетичних знань, смаків, ідеалів, розвиток здібностей до естетичного сприймання явищ дійсності, творів мистецтва, потребу вносити прекрасне в оточуючий світ, зберігати прекрасне.

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Архів записів
Copyright MyCorp © 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz