Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

 

Історія бібліотеки

  Будівля обласної бібліотеки для дітей  на пл. Міцкевича однозначно потрапляє в десятку візитівок міста. Листівки з її зображенням  випускалися як у минулих століттях так і в  незалежній Україні 

  Будинок цей звели у 1895 р. для потреб польського культурно – спортивного товариства «Сокіл» за проектом архітектора Кароля Заремби.

  Будівля  в стилі еклектики, двоповерховий, цегляний, отинькований, в плані майже квадратний, з двома фасадами. Дах двосхилий, черепичний. Розвинутий триярусний декоративний фронтон, увінчаний скульптурним зображенням польського орла.

  Наша бібліотека красиво, естетично оформлена, перекриття у вестибюлі парусне з розписами на теми дитячих казок виконане членом спілки художників України Ярославом Соколаном, потрапляючи перший раз у бібліотеку, дитина попадає у казкову країну, де на стіні ніби живі казкові герої, які манять їх до книги, до бібліотеки.

  Поступово вдосконалюються форми і методи роботи з читачами. З року в рік утверджуються традиції бібліотеки. Цікаво й емоційно проводяться тут святкові заходи, змістовно організовується культурне дозвілля читачів. Впроваджуються новітні технології.

  Сьогодні обласна бібліотека для дітей – це науково – методичний, культурний, інформаційний і просвітницький центр для дітей та підлітків, до структури якої входить 6 відділів і з сектори.

До послуг користувачів – універсальний фонд, що становить близько 100 тисяч примірників книг, 90 назв газет і журналів. Щороку бібліотекою користується понад 10 тисяч читачів, які встигають прочитати за рік понад 200 тисяч примірників літератури.

 

Адміністрація

  Це люди, які роблять усе для того, аби бібліотека була затишною, комфортною для користування, щоб ви могли з насолодою читати й перечитувати улюблені книги, знайомитися з новинками, розширювати свій кругозір. Вони організовують цікаві акції і конкурси, у яких ви так  полюбляєте  брати участь. Вони пильнують, щоб наша бібліотека була найкращою.

Відділ обслуговування читачів - дошкільників

та учнів 1-4 класів

Маленьких читачів радо зустрічають у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів. Перше знайомство з бібліотекою починається на абонементі цього відділу. Тут  завжди затишно і привітно, чудові книжечки, яскраво оформлені книжкові виставки та полички, казковий куточок. Кожен маленький читач може прийняти участь в конкурсах, вікторинах, іграх, подивитися театралізовану виставу.

Читацький клуб «Чомусик» об’єднує допитливих малят, яких цікавлять знання «про все на світі». Засідання клубу проходять творчо, з використанням ігрових форм та методик.

Завжди комфортно почувають себе діти у читальному залі, де знаходяться наповнені книгами невеличкі стелажі,  зручні меблі, м’які іграшки, живі квіти. Тут завжди панує затишна, наближена до домашньої атмосфера, що надихає маленьких «митців слова» висловлювати свої думки, фантазії у власних казках, оповіданнях, віршах. Тут не буває сумно. Ляльковий гурток «Книга і лялька» запрошує малят на зустрічі з народними та авторськими казками.

Для батьків – відкрито «Абонемент сімейного читання».

Відділ обслуговування  учнів 5-9 класів

Завжди гостинно відчинені  двері абонементу відділу обслуговування учнів  5-9 класів та організаторів дитячого читання. Тут  починається наша подорож по літературній країні, де на вас чекає захоплююча мандрівка вулицями пригод, казок, оповідань,  поезії.  Працівники відділу запропонують  вам познайомитися із книжково – ілюстративними виставками на різноманітні актуальні теми.  До послуг читачів тут  безліч історичної,  педагогічної,  науково – популярної, довідкової та художньої літератури, а любителі гострих відчуттів  знаходять тут книжки і пригодницького характеру та класичні твори світової та відчуженої фантастики.  Вся ця література допомагає  читачам працювати і вчитися,  вдосконалювати свої знання в тій чи іншій галузі, розвивати свій творчий потенціал, готуватися до обраної професії.

Читальний зал відділу приваблює добре укомплектованим  фондом світової та вітчизняної класики, навчальної та довідково – інформаційної літератури, широким колом періодичних видань.  Тут діти мають змогу брати участь  у найрізноманітніших заходах, літературних вікторинах, іграх, конкурсах, літературних святах,  розвагах, зустрічах з цікавими людьми.

Яскраві, змістовні та актуальні виставки, які оформляються  до всіх свят, ювілейних дат, актуальних подій міста, країни, виставки нової літератури – завжди привертають увагу івано – франківців.

А якщо виникнуть сумніви у виборі книги або щось зустрінеться незрозуміле, вам прийде на допомогу і стане порадником бібліотекар.

Сектор естетичного виховання

Сектор естетичного виховання – бібліотечна міні – скарбниця з розмаїттям носіїв інформації, є одним з культурно – мистецьких центрів області та міста.  Саме тут можна ознайомитися  з різними видами мистецтва, музичні, художньо – пізнавальні години,  а також презентації виставок,  зустрічі з митцями,  свята , вікторини, конкурси саморобок,  малюнків, виробів із бісеру, вишивок.

З метою розвитку творчих здібностей школярів у секторі діє клуб «Палітра», який пропонує дітям заняття на різні теми.

Науково – методичний відділ

 Відділ спрямовує свою діяльність на забезпечення інформацією бібліотечної спільноти про передовий досвід бібліотек України, зарубіжжя; впровадження соціологічних досліджень в роботу  районних бібліотек для дітей; сприяє впровадженню інноваційних форм і методів обслуговування користувачів-дітей та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.

З метою професійного, творчого та інтелектуального розвитку бібліотечних фахівців організовуються обласні науково-практичні конференції, семінари-практикуми, школи передового досвіду, творчі лабораторії, майстер-класи, тренінги, конкурси тощо.

Традиційним в роботі відділу залишається участь працівників у прийомі звітів та планів роботи бібліотек області, здійснення аналізу діяльності бібліотек області з дітьми, надання індивідуальних консультацій, порад, методичної допомоги у проведенні регіональних семінарів, практикумів, участь у роботі семінарів бібліотечних працівників бібліотек інших відомств. З метою методико-практичної допомоги на місцях здійснюються виїзди до ЦБС області.

Забезпечує методичними матеріалами бібліотеки області. Проводить соціологічні дослідження «Краща книга року». Для активної популяризації краєзнавчих авторів та їх творів готує матеріали видавничої діяльності.

Інформаційно – бібліографічний відділ

Як не розгубитися у вирі інформації? Як користуватися каталогами і картотеками – інформаційним серцем бібліотеки? Як здійснити подорож у країну словників, довідників, енциклопедій? Як взагалі вибрати книгу і яку?

У цьому дітям допоможе наш інформаційно – бібліографічний відділ.

Тут видаються довідки, ведеться картотека газетно -  журнальних статей для дітей та керівників дитячого читання, алфавітний каталог краєзнавчої літератури.

Цікаву інформацію про книгу і бібліотеку читачі знайдуть на стелажі «Бібліотечний прес – центр»: бібліотечні правила, матеріали про книгу і мистецтво читання, про лауреатів Шевченківської премії і премії ім. Л. Українки за твори для дітей. Тут же можна познайомитись і з найцікавішими новими книгами.

А для вчителів, бібліотекарів, батьків і психологів у відділі випускається  універсальний інформаційний список «Дитинство в Україні».

Отже, звертайтеся сюди за інформацією. Хто володіє інформацією – той володіє світом.

Інтернет – центр

Для забезпечення вільного доступу до інформації в бібліотеці відкрито Інтернет – центр, створений власний сайт, де можна ознайомитися з новинами, діяльністю і творчими доробками нашої бібліотеки. Завдяки Інтернет – центру, юні читачі мають змогу оволодівати комп’ютерною технікою, використовувати  Інтернет в освітніх цілях.  Тут діти можуть знайти відповіді на будь – які  запитання, поспілкуватися з друзями, дізнатися багато корисної  інформації і просто гарно відпочити.

 

Відділ комплектування

Тут починається, образно кажучи, "Шлях книги": технологічний ланцюжок руху й оформлення документів - від автора і видавця до читача і користувача нашої бібліотеки.

Відділ комплектування здійснює формування фондів  документально – інформаційними ресурсами: вивчає запити користувачів, прайс – листи та каталоги видавництв, інші інформаційні видання. Координує якісний та кількісний склад фонду бібліотеки, здійснює сумарний облік нових надходжень книг та періодичних видань,       веде облік видань, що вибувають. Працівники відділу займаються передплатою періодичних видань, здійснюють наукову обробку нових надходжень.

Відділ книгозберігання

 Відділ книгозберігання – це основа бібліотеки. Довготривале життя книг в бібліотеці – заслуга цього відділу.

Тут зберігають книги і дбають про те, щоб вони завжди були у якнайкращому стані для читачів.  Пропагують   кращі зразки національної та світової літератури. Працівники відділу надають методичну і практичну допомогу бібліотекам області з питань  організації, зберігання та використання книжкових фондів.

 Відділ книгозберігання опікується загальним фондом бібліотеки.

Документальний фонд універсальний, представлений всіма галузями знань, які мають наукову, історичну, культурну і художню цінність.

Відділ координує роботу бібліотеки щодо збереження і гігієни фондів; розподіляє нові надходження, контролює збереження фондів, своєчасно виявляє та виключає застарілі та зношені видання.

 

Запрошуємо вас завітати до нашої бібліотеки за адресою м. Івано – Франківськ, пл. Міцкевича, 2

Ми працюємо щодня, крім неділі

Режим роботи:

Понеділок-Субота

10:00 - 18:00 год.

Вихідний день - НЕДІЛЯ

Інтернет-центр

Понеділок - Пятниця 

9:00 - 17:00 год.

Вихідні дні - Субота, Неділя

 

Останній четвер місяця - санітарний

 

 

Адреса:

м. Івано-Франківськ

пл. Міцкевича,2

Телефон:

Директор - (0342)53-49-18

tatsakovich-irina@i.ua

 

Заступник директора  - (0342) 502- 602 

Головний Бухгалтер - (0342) 750-740

Методичний відділ - (0342) 502 - 602

Інтернет - центр   - (0342) 750-740

e-mail: biblioteka-if@i.ua

skype: biblioteka76018

 

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Архів записів
Copyright MyCorp © 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz