Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Пам’ятка

 

Читачам-учням 7-9 класів

 

«Подорож у країну словників» 

 

Любі діти!

 

Для того, щоб стати справжнім читачем, потрібно дуже багато працювати з книгою, а великою допомогою в вашій роботі стане словник . 

 

«Не бійтеся заглядати у словник…»

 

М.Рильський 

 

1.    Словник – це книга, у якій в алфавітному, тематичному чи іншому порядку подаються слова якоїсь мови з поясненням їх значення, з перекладом іншої мови тощо.

 

2.    Словники почали укладати з практичних потреб, з необхідності пояснити застарілі, незрозумілі слова, чи слова з іншої мови. Так, греки вже в У ст. до н.е. укладали глосарії – тлумачні словники, в яких пояснювали слова, вжиті в старовинних пам’ятках. У східних слов’ян перші словники відомі з 13 століття, в них дано тлумачення старослов’янською мовою єврейських, грецьких старослов’янських та інших слів.

 

3.    Є словники тлумачні, в яких пояснювали значення слів,

 

-         Словники-довідники, тобто енциклопедичні, в яких подано найістотніші відомості з усіх галузей знань.

 

-         Етимологічні (наприклад, О.Г.Преображенський – «Етимологічний словник російської мови»).

 

-         Історичні, які подають відомості з історії

 

-         Іншомовних слів

 

-         Термінологічні, які подають роз’яснення того чи іншого терміну.

 

-         Діалектні (наприклад, «Словник діалектної лексики середнього і східного Полісся»).  

 

Словники полегшують роботу з книгою, додають роз’яснення незрозумілим словам, поглиблюють ваші знання.

 

Словники є дуже необхідними в житті людини. Якби не було словників, дуже багато цінної інформації ми не змогли би знайти і таким чином поглибити свої знання з того чи іншого питання, яке вас цікавить.

 

Відкриваючи словник, треба задуматись над тим, праця скількох людей в них вкладена. Тому, вони мають не тільки наукову цінність, а ще й наукову. Адже скільки цінної інформації вони містять: історичної, природознавчої, художньої, мистецької та інше. Люба галузь знань, яка вам необхідна, детальна інформація про когось, чи про щось знаходиться в словнику.

 

При написанні наукових робіт вони є незамінними помічниками в роботі. Складність роботи з словниками полягає в тому, що спочатку треба навчитись ними користуватися, адже це не просто книга, яку відкрив і читаєш. Треба знайти те необхідне, за чим ви звернулися до словника. Специфіка такого роду книг полягає і тому, що будь-яка інформація знаходиться в алфавітному порядку на перші три лідери. Тільки так можна знайти те необхідне, за чим ви звернулися до словника.   

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Архів записів
Copyright MyCorp © 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz