Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Дорогі діти!

В процесі навчання та й усього життя вам доведеться зустрічатися з незнайомими поняттями, термінами, іменами, географічними назвами та ін., наводити різноманітні довідки, готуватися до доповідей, творів, повідомлень. В цих випадках вам на допомогу приходить довідкова література – різні енциклопедії, словники, довідники, бібліографічні покажчики, пам’ятки. 

Довідкові видання – це видання, які допомагають нам про щось довідатись, уточнити певні поняття, перекласти слова і т.п.

Головний путівник по скарбах людських знань – енциклопедії. Вони, як і вся довідкова література – інструменти пізнання, які розширюють кругозір людини. Це найбільше за обсягом інформації довідкове видання. Перші книги енциклопедичного характеру з’явились у Стародавньому Китаї, цілу епоху в історії світової культури створила енциклопедія Дідро.

 Слово «енциклопедія» давньогрецького походження, в перекладі на українську мову воно означає «коло знань». Це книги про різні явища природи і суспільного життя. Мета енциклопедій – повно, але коротко дати основні відомості про слова. Статті – слова розставлені в них за алфавітом. Це універсальні енциклопедії. Крім них є ще галузеві (географічна, медична).

 Дитячі енциклопедії створені спеціально для вас, дітей, і побудовані інакше. Кожен том дитячої енциклопедії присвячений окремій галузі знань і закінчується розділом «Що читати?» наприклад, в 1 т. дитячої енциклопедії «Земля» в рекомендованому бібліографічному списку «Що читати з географії?» запропоновано літературу про земну поверхню, моря, океани, географічні відкриття, про те, як виміряти землю, як уявляли її древні люди та ін. Отже, за допомогою цього списку ви зможете вибрати собі цікаву книгу для читання і без перешкод орієнтуватися у величезному книжковому морі. Цим енциклопедіям вже багато років.

В наші дні видавництва вже відгукнулись на величезну потребу в довідковій літературі для школярів.

Ми побачили прекрасні енциклопедії для дітей «Книга ерудита», «Книга знань у запитаннях і відповідях», «Дітям про все на світі», «Що? Як? Чому?», «Незвичайна енциклопедія тварин».

Найповнішою є серія дитячих енциклопедій «Я пізнаю Світ» і дитячі енциклопедії видавництв «Кобза», «Фоліо», «Школа», «Перо», «БАО».

Особливу увагу звертаємо на серію «Я пізнаю світ», де вміщуються біографії українських вчених (географів, мовознавців, конструкторів космічної техніки).

Цікавими є «Енциклопедії для дівчат», «Сучасні енциклопедії для хлопчиків» різних видавництв для середнього та старшого шкільного віку.

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Архів записів
Copyright MyCorp © 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz