«  Січень 2020  »
Головна » 2020 » Січень » 21 » Булінг - право насильства у школі
10:11 AM
Булінг - право насильства у школі

Як не стати жертвою та протидіяти шкільному насиллю, які основні ознаки та причини цькування, як вчасного реагувати на них, яка відповідальність за шкільне насилля та які його наслідки… Про все це довідалися дев'ятикласники школи №3 під час тренінгу "Булінг - право насильства у школі", який провели бібліотекарі обласної бібліотеки для дітей та працівник Галицького ліцею ім. Ярослава Осмомисла, психолог Федоришин Марія Михайлівна.
«Стоп насильству» таким був головний лозунг заходу. Психолог розповіла та показала відеоматеріали про те, що таке насильство, про причини виникнення антисоціального розладу.
Буває складається так, що підлітковий колектив обирає собі жертву, так звану «білу ворону», який стає об’єктом насмішок, травлі та приниження. Так виникає «булінг» - агресивне переслідування одного із членів колективу. Зараз поширеним став кібербулінг – переслідування в інтернеті. На заході учні дізналися що робити, щоб не стати жертвою кібербулінгу та куди треба звертатися, якщо над тобою скоюють насильство.
На тренінгу учні дізналися про види булінгу, визначили чому так стається, розглянули позиції в процесі булінгу: «агресор», «жертва» та «спостерігачі». У міні-групах учні виявили причини поведінки кожної із сторін та спікер із кожної підгрупи доклав про те, чому підлітки попадають в ту чи іншу позицію.
Учні уважно слухали та жваво брали участь у обговоренні теми, про яку так часто умовчують.
Дякуємо дирекції Галицького ліцею ім. Ярослава Осмомисла за співпрацю!

Переглядів: 143 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0