«  Липень 2020  »
Головна » 2020 » Липень » 14 » Свято шоколаду
Свято шоколаду

"Солодке свято - диво - час Шоколаду кожен рад, весь світ любить шоколад ".

Шоколад — клас харчових продуктів, переважно кондитерських виробів, що виготовляються з використанням плодів какао.

Сьогодні, всі ласуни відзначають смачне свято - Всесвітній день шоколаду.

Це свято виникло у Франції в 1995 році. День шоколаду швидко набув популярності і був підтриманий в Німеччині, Італії, Швейцарії та, зокрема, і в Україні.

Першу шоколадну плитку в світі випустила англійська фабрика Cadbury у 1842 році. Шоколадка цієї ж шоколадної фабрики вважається і найціннішою в світі. Вона належала досліднику Роберту Скотту і була з ним під час його першої експедиції до Антарктики. У 2001 році її продали на аукціоні в Лондоні за 687 доларів.

Найбільше шоколаду їдять у Швейцарії. Кожен житель цієї країни з’їдає в середньому 11.8 кг шоколаду в рік. А ось американці опинилися аж на 15 місці з 5,4 кг в рік на людину.

У цивілізації Майя какао-боби були основною торговою валютою. Наприклад, раба можна було купити за 100 бобів, а індичку за 20.

Вживання шоколаду раніше засуджувалося католицькою церквою. У дії шоколаду вбачали чаклунство, а всіх, хто його вживав, називали єретиками і богохульниками.

Якщо ви хочете отримувати від шоколаду користь – краще вживати тільки темний, де в складі мінімум 70% какао. Доведено, що саме він покращує зір при погодних умовах, швидкість реакції, знижує ризик розвитку інфаркту у чоловіків на 17%, а також покращує роботу мозку. Крім того, у людей, які регулярно вживають шоколад, ризик хвороб серця скорочується на 37%

Шоколад приємніший за поцілунки. Танення його в роті приводить людину до більш тривалого відчуття ейфорії.

Какао-боби – один з перших товарів, привезених до Іспанії Христофором Колумбом у 16 столітті.

У природі какао-боби мають 300 смаків і 400 ароматів.

Близько 20% всього арахісу і 40% всього мигдалю в світі поставляються для шоколадних виробів.

Дерева какао живуть близько 200 років, але плодоносять лише 25 років.

Слово “шоколад” з мови ацтеків – науатль – походить від слова “xocolātl” і означає “гірка вода”

Темний шоколад добре допомагає при високому тиску, однак якщо ви тут же зап’єте його молоком, усі корисні властивості зійдуть нанівець.

Якщо вас цікавить історія шоколаду , то ви можете більше дізнатися в нашій бібліотеці , де ми завжди раді вас бачити . Тож бажаємо Вам , нехай у вас усе буде в шоколаді!!!

Переглядів: 75 | Додав: Умка | Рейтинг: 0.0/0