На виконання Указу Президента України №604-2012 від 19.02.2012р. «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років протягом квітня проводився сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду».
Обласне журі конкурсу підсумувало результати першого туру у кожній номінації та віковій категорії до 9 травня 2015 року.
У конкурсі взяли участь 24 учасники у 2-х вікових категоріях:
Читачі-учні 6-11 років – 9 осіб
Читачі-учні 12-16 років – 15 осіб.
Журі відзначило переможців у кожній номінації. Ними стали роботи:
Учня 9-го класу Лолинської ЗОШ І-ІІІст. Долинського району, Івано-Франківської області, Романа Литвина;
Студента Івано-Франківського коледжу електронних приладів Білоусяка Віктора (16 років), смт. Солотвино, Богородчанського району.
Учениці 8-А класу Ланчинської ЗОШ І-ІІІст. Надвірнянського району, Іванюк Марії Василівни.
Учениці 5 класу Рахинської ЗОШ І-ІІІст. Долинського району Івано-Франківської області, Тихонюк Ілони;
Учня 6-го класу Нивочинської ЗОШ І-ІІІст. Богородчанського району, Івано-Франківської області, Проня Валентина Васильовича;
Учня 1 класу Єзупільської ЗОШ І-ІІІст. Тисменицького району Івано-Франківської області Чуйка Назара;
Відео-книги:
Ткачук Анастасії, 6 років, дошкільник, садочок «Квітка Карпат» (правнучка ветерана), Надвірнянського району, Івано-Франківської області.
Джуравця Степана, учня 6 класу Стецівської ЗОШ І-ІІІст. Снятинського району, Івано-Франківської області.
Озорович Соломії, учениці 9-го класу Яремчанської ЗОШ №1 І-ІІІст., м. Яремче, Івано-Франківської області
Книги представлені у паперовому вигляді, виконані за допомогою різних технік, з використанням будь-яких матеріалів, а також електронні, у форматі mp3, з використанням фотоматеріалів, спогадів.
Варто відзначити, що у більшості робіт описуються історії людей, які ще живуть серед нас і можуть поділитися своїми спогадами з нинішнім поколінням.
Це велике щастя, адже, на жаль, таких ветеранів на сьогодні залишилося зовсім мало.
Кожна Книга пам’яті створена власноруч з великою повагою і любов’ю на основі реальних фактів і документів. Дуже цікаво було ознайомитися з матеріалами Гітлерівської Німеччини часів Великої Вітчизняної, дізнатися як українська молодь боролася з фашизмом на території України таза її межами, вела партизанську діяльність підчас окупації. Документальні хроніки, сімейні фото, очі ветеранів війни: проникливі і сумні.
Свято бережуть пам'ять про них онуки та правнуки. У кожному районі нашої області (Коломийському, Долинському, Снятинському, Богородчанському, Калуському, Тисменицькому) представлено чимало робіт.