Чорнобиль...Трагедія...Память

Чорнобиль...Трагедія...Память
Чорнобиль...Трагедія...Память
Чорнобиль...Трагедія...Память
Чорнобиль...Трагедія...Память
Чорнобиль...Трагедія...Память

“Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...”

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

Олена Матушек

 

Чорнобильська трагедія... Ось уже 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 30 років минуло відтоді, а память наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.

Скільки зламаних доль? Скільки сирот, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних жіттів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища - мертва зона, "зона відчуження" в   2712 кв.км .

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
На честь цієї пам'ятної дати 26 квітня в обласній бібліотеці для дітей відбувся літературно  - екологічний вечір“Чорнобиль...Трагедія...Пам'ять...”(до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії) та огляд літератури біля книжкової виставки - пам'ять ”Чорнобиль не має минулого часу”(до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії).

Бібліотекарі представили аудиторії короткометражний документальний фільм “Битва за Чорнобиль” зі зворушливими кадрами ліквідації катастрофи.

Вихованці МЦДЮТ гуртка художнього слова “Істина “, кер. Батюженко Л.М. виконали віршовану композицію “Чорнобиль”.

Гість вечора - провідний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту Кінтер Святослав Ярославович, розповів учням про шляхи поширення радіації та способи захисту від неї.                      

Чорнобиль – це чорний біль нашої землі, це подвиг і трагедія, це пам’ять.

І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

Не допустимо більше нових Чорнобилів, не завдамо рідній землі мук і страждань!

Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн пострадянського простору це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, понівечених доль, невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених душ. Увесь світ сколихнувся того трагічного дня – 26 квітня 1986 року, який назавжди увійшов в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа».

Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

 

 

 

 

 

 

 

Інші події

Слово до слова - звучить рідна мова
Слово до слова - звучить рідна мова

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.Традиційно до цієї дати в обласній бібліотеці для...

Детальніше
Ніч Гаррі Поттера
Ніч Гаррі Поттера

Детальніше
Я вибрала долю собі сама
Я вибрала долю собі сама

Обласна бібліотека для дітей спільно з МЦДЮТ провели літературну зустріч "Я вибрала долю собі сама", яка присвячена 90-й річниці від дня народженя українсьої письменниці і поетеси Ліни Василівни Костенко.

Детальніше
День Конституції
День Конституції

   В бібліотеці для дітей відбулася тематична бесіда " Конституція - головний закон  України " до дня Конституції України.          

Детальніше