Структура

Адміністрація

Ці люди, які працюють для того, щоб, щоб, бібліотека була затишною, комфортною для користування, щоб ви могли з насолодою читати та переглядати улюблені книги, знайомитися з новинками, розширювати свій кругозір. Вони організовують цікаві дії та конкурси, у яких ви так само допомагаєте брати участь. Вони пильнують, щоб наша бібліотека була найкращою.

Бухгалтерія - це спеціалісти, які використовують облік фінансово -господарської діяльності бібліотек; ведуть велику роботу з планування, контролю, аналізу; складають звіти, нараховують заробітну плату.

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ обслуговування читачів - дошкільників

та учнів 1-4 класів

Перше знайомство з дитячою бібліотекою починається на абонементі цього відділу. Бібліотекарі завжди раді зустрічати своїх маленьких читачів. Тут ви можете запропонувати добірку літератури на будь-який смак і сподобання, а також милувати навколо яскраво оформлені книжкові виставки та полічки, казковий куточок. Кожен маленький читач може прийняти участь у конкурсах, вікторіанах, квестахах, флешмобах, іграх, озвучити театралізовану вісту.

Читати, що клуб “Чомусик” об’єднує допитливих малят, які цікавляться знанням “про все на світі”. Засідання клубу переходить до творчості та творчо, із використанням нових ігрових форм та методики.

Комфортно відчуває себе малечею у читальному залі. Невеликі стелажі, наповнені різноманітними книгами, зручні меблі, м’які іграшки та живі квіти створюють домашню затишну атмосферу, яка надихає юних “митців слов”, висвітлюючи свої думки, фантазії у власних казках, оповідання та поезії. Театральна студія "Колі оживають ляльки" просить запропонувати малята на лялькових виставках, щоб поринути у чарівний світ казок та їх героїв. Для батьків - відкрийте “Абонемент сімейного читання”.

Відділ обслуговування учнів 5-9 класів

Завжди відвідувачі відвідували дві двічі абонементи відділу обслуговування учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання. Тут починається наша подорож по літературній країні, де на вас чекає захоплююча мандрівка вулицями пригод, казок, оповідання, поезії. Працівники відділу пропонують вам познайомитися з книжковою інформацією - різноманітними виставками на різні актуальні теми. До послуг читачів тут без історичної, педагогічної, науково - популярної, довідкової та художньої літератури, а улюблені гострих почуттів знаходять тут книжки та пригодницького характеру та класичні твори світової та відчутної фантастики. Вся ця література допомагає читачам працювати та вчитися, вдосконалювати свої знання в тій чи іншій галузі, розвивати свій творчий потенціал, переходити до професійної професії.

Читальний зал відділу приваблює добре укомплектованим фондом світової та вітчизняної класики, навчальною та довідковою - інформаційною літературою, широким колом періодичних видань. Тут діти зможуть брати участь у найрізноманітніших заходах, літературних вікторіанах, іграх, конкурсах, літературних святах, розвагах, зустрічах з цікавими людьми.

Яскраві, змістовні та актуальні виставки, які оформлені до всіх свят, ювілейних даних, актуальних подій міста, країни, виставки нової літератури - завжди привертають увагу івано - франківців.

Якщо з'являться сумніви у виборі книги або щось зустрінеться з незрозумілим, ви прийдете на допомогу та зробите поразку бібліотекою.

Сектор естетичного виховання

Сектор естетичного виховання-бібліотечна міні-скарбниця з розмаїттям носіїв інформації, є однією з культурно-мистецьких центрів області та міста. Саме тут кожна дитина переживає свідомі кроки у світі прекрасного ознайомлення з різними видами мистецтва: музичні, художньо-пізнавальні роки, презентації віставок, зустрічі з мітцями, свята, вікторіни, театралізовані дії, конкурси саморобок, малюнки, вироблені з бісеру, вишивок, різноманітні проекти - усе це дає читачам змогу розкрити свої творчі здібності, реалізувати потаємні задуми щодо проби сил у мистецтві, розширити світ своїх захоплених.

З метою розвитку творчих здібностей школярів у секторі діє клуб «Палітра», який пропонує дітям заняття на різні теми.

Науково - методичний відділ

 Основна суть методичної роботи науково-методичного відділу Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей сьогодні визначена в управлінні змінами.

У відповідності до результатів аналізу діяльності бібліотека для дітей методи методики беруть участь у розробці та реалізації ефективних стратегій управління змінами, допомагаючи у виборі різних раціональної стратегії.

Тому змістом методичної роботи в сучасних умовах є зміна управління, яка є прогресивним розвитком управління інноваційними процесами. Однією з форм удосконалення управління є планування, облік та звітність.

Методичне забезпечення бібліотечної діяльності дитячих бібліотечних областей розміщується на методичному відділі, який координує всюди методичну роботу бібліотеки. Зробіть методику - практична допомога на місцях, де відбуваються виїзди до областей ЦБС. Забезпечує проведення будь -яких соціологічних досліджень та Всеукраїнських конкурсів.

Інформаційно - бібліографічний відділ

Як не розбиратися у вирішенні інформації? Як користуватися каталогами та картотеками - бібліотекою інформаційних серверів? Як здійснити подорож у країнах волонтерів, довідників, енциклопедій? Як взагалі вибрати книгу та яку?

У цьому розділі допомагає наш інформаційно - бібліографічний відділ.

Тут публікуються довідки, ведуться картотека газетно - журнальних статей для дітей та керівників дитячого читання, алфавітний каталог краєзнавчої літератури.

Цікаву інформацію про книгу та бібліотеку читачі знають на стелі «Бібліотечний прес - центр»: бібліотечні правила, матеріали про книгу та мистецтво читання, про лауреати Шевченківської премії та премії ім. Л. Українські твори для дітей. Тут можна познайомитися і з найцікавішими новими книгами.

А для вчителів, бібліотекарів, батьків та психологів у відділі відвідайте універсальний інформаційний список «Дитинство в Україні».

Тому, звертайтеся сюди за інформаційною інформацією. Хто володіє інформацією - той підтримує світом.

Сектор інформаційних технологій та електронних ресурсів

Над впровадженням комплексів робіт, що використовуються з освоєнням, адаптацією, впровадженням та використанням сучасних інформаційних технологій у бібліотеках виробничих процесів, що працюють у секторі інформаційних технологій та електронних ресурсів.

А саме:

  • підвищення якості бібліотечних послуг на основі автоматизації бібліотечних процесів;
  • створення умов для прискореного та спрощеного доступу до світових інформаційних мереж Інтернету для користувачів та працівників бібліотек;
  • розвиток та технічна підтримка та оновлення веб-сайту у середовищі Інтернет
  • створення інформаційних ресурсів бібліотек на електронних носіях та у мережі Інтернет
  • участь у підготовці друкованої продукції.

Відділ комплектування

Тут починається, образно кажуть, "Шлях книги": технологічний ланцюжок руху й оформлення документів - від автора та видавців до читачів та користувачів нашої бібліотеки.

Відділення комплектування здійснює формування фондів документально - інформаційними ресурсами: вивчає запити користувачів, прайси - листи та каталоги видавництв, інші інформаційні видання. Коордитує якісний та кількісний склад фондових бібліотек, відстежує єдиний облік нових надходжень книги та періодичних видань, веде облік видань, що вибудовують. Працівники відділу займаються передплатою періодичних видань, взаємодіють з науковою роботою щодо нових надходжень.

Відділ книгозбереження

 Відділ книгозбереження - це основа бібліотеки. Довготривале життя книг у бібліотеці - заслуга цього відділу.

Тут зберігають книги та бачать про те, щоб вони завжди були в якнайкращому стані для читачів. Пропагують кращі зразки національної та світової літератури. Працівники відділу надають методичну та практичну допомогу бібліотечним районам з питань організації, зберігання та використання книжкових фондів.

 Відділення книгозбереження описується загальним фондом бібліотеки.

Документальний фонд універсальний, представлення всіх галузей знань, які мають наукову, історичну, культурну та художню цінність.

Відділ координує роботу бібліотеки щодо збереження та гігієні фондів; розповсюджує нові надходження, контролює збереження фондів, одночасно виявляє та вимикає застарілі та зношені видання.