Пам'ятаєм минуле заради майбутнього

Не нагодує Мати - Україна,
Не приголубить діточок своїх...
Яка ж бо перед Богом в нас провина?
Який ми сотворили гріх?

 

Пам'ять - нескінчена книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. І сьогодні, через 87 років, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, яка розігралася на землі квітучого українського краю. Багато сторінок вписано криваво - чорним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбувано слова про голод: "Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду". Отак вмирала майже вся Україна.
Найбільших втрат зазнала Україна саме у XX столітті. Жахливим злочином проти народу став штучний голод 1932 -1933 років, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам'яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях.
До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в обласній бібліотеці для дітей для учнів 10 кл. провели літературний вечір-реквієм «Пам'ятаєм минуле заради майбутнього».
Бібліотекарі розповіли учням про причини та наслідки голодомору в Україні 1932-1933 років. Запалили свічу пам’яті, присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув голодною смертю у страшні для України роки.
Учні мали змогу ознайомитися з літературою, яка була представлена на виставці – спогад «В руках,що виростили хліб не залишили і зернини».

 

 

Інші події

фіто-подорож «Зелена аптека навкруги»
фіто-подорож «Зелена аптека навкруги»

Розпочалося тепле літечко, а разом і з ним і ЛІТНІ ТАБОРИ Вчора, 23 червня, до нас завітав літній табір з...

Детальніше
Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською
Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською

Мово рідна, Слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях Не серденько - Тілько камінь має. (С.Воробкевич) У нашій книгозбірні...

Детальніше
Програма поповнення бібліотечних фондів
Програма поповнення бібліотечних фондів

  Отримувати подарунки завжди приємно. Особливо коли це книги - цікаві, змістовні, яскраві та різноманітньої тематики. Вони чекають на вас...

Детальніше
Я вибрала долю собі сама
Я вибрала долю собі сама

Обласна бібліотека для дітей спільно з МЦДЮТ провели літературну зустріч "Я вибрала долю собі сама", яка присвячена 90-й річниці від...

Детальніше