«Мово рідна, зіткана з любові та тепла». До Міжнародного Дня рідної мови,

До Міжнародного Дня рідної мови, який відзначають 21 лютого на відділ обслуговування читачів 1-4 класів спільно з сектором естетичного виховання повели мовний ранок «Мово рідна, зіткана з любові та тепла».

Для кожного народу дорога його рідна мова, а нам найдорожча українська. Вона приходить до нас ніжною колисковою маминою піснею, татковим віршиком, бабусиною казкою чи дідусевою бувальщиною.

Наша мова співуча, мелодійна, багата. За допомогою мови ми бережемо свою історію і свою культуру.

Активними учасниками свята були учні 3-А класу 19 школи. Віршами і піснями вони прославляли свою рідну мову, яка належить до високорозвинених мов світу. Українською мовою розмовляють приблизно 45 млн. людей. Багато зробили для вдосконалення нашої мови письменники, вчені, видавці книг.

Особливе місце належить Т.Г. Шевченку, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння – мову простого народу України. Саме він став першим, хто вивів у світ українську літературу. Його послідовники – Леся Українка, І.Франко, М.Шашкевич – любили і шанували українську мову, сприяли її процвітанню.

Відомий український поет В.Сосюра у вірші «Учись» сказав дуже гарні слова про рідну мову:

«Учися мій друже, відмінником будь

люби і поля і діброви.

І де б ти не був, де б не жив, не забудь,

своєї вкраїнської мови»

Наша мова сягає своїм корінням у глибоке минуле. Як любили і поважали рідне слово «княжі мужі Київської Русі». Любив і цінував свою мову і батько української історії – літописець Нестор.

Українська мова – то неоціненний скарб, її потрібно не лише любити, а й оберігати як зіницю ока.

«Будемо навчатись мови золотої

у трави-веснянки, у гори крутої,

в потічка веселого, що постане річкою,

в пагінця зеленого, що зросте смерічкою».

На закінчення вихованці гуртка «Книга і лялька» показали музичну лялькову виставу «Дзвени струмочком рідна мова», яку з задоволенням переглянули присутні.

Учням представили книжкову виставку «Звучи рідна мово».  

Інші події

Рідна мово моя, поетична й пісенна
Рідна мово моя, поетична й пісенна

Мовою ж моя, мово, Мово України, Ти моя казковаПісня солов'їна. До Міжнародного дня рідної мови в рамках літературного - творчого проекту "О мово...

Детальніше
Найменші Пластуни завітали у бібілотеку
Найменші Пластуни завітали у бібілотеку

7 жовтня на молодший відділ та сектор естетичного виховання завітали пластуни – група «Пташата», які ще відвідують садочок.Вони вперше прийшли...

Детальніше
На порозі Новий рік
На порозі Новий рік

29 грудня 2015 року для дітей із сиротинця відділ обслуговування 1-4 класів провів святкову шоу-програму «На порозі Новий рік».Бібліотекар розповіла...

Детальніше
Інтелектуальна гра-мандрівка "Україно моя! Я твоя дитина" до дня Соборності України
Інтелектуальна гра-мандрівка "Україно моя! Я твоя дитина" до дня Соборності України

22 січня,у великій історичний день - 100 річчя Соборності України з найменшими читачами провели інтелектуальну гру-мандрівку "Україно моя! Я твоя...

Детальніше