Всеукраїнський конкурс дизайнерських проєктів «Моя нова бібліотека»

ПОЛОЖЕННЯ
 про Всеукраїнський конкурс дизайнерських проєктів
«Моя нова бібліотека»

         І. Загальні положення

       1.1. Всеукраїнський конкурс проєктів «Моя нова бібліотека» є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях України.

      1.2. Мета Конкурсу: вивчення попиту читацької аудиторії на бібліотечні послуги; формування бачення дітьми бібліотеки майбутнього шляхом проєктування простору, що надихає читати; привернення уваги громадськості, державних і недержавних установ і організацій, засобів масової інформації до проблеми цілісності бібліотек як осередків культурної спадщини; поліпшення якості надання культурних послуг, що ґрунтується на клієнто-орієнтованому підході; дізнатися, якою бачать сучасні користувачі бібліотеку ХХІ століття; створення моделі сучасних бібліотек для дітей, які відповідають потребам місцевої громади.

       1.3. Головним конкурсним завданням є: створення дизайну оновленої сучасної бібліотеки або окремого її простору, який буде покладено в основу відбудови пошкоджених та зруйнованих під час війни бібліотек для дітей.

       1.4. Організатори Конкурсу: Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей), ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» (далі — Асоціація) у партнерстві з Національною спілкою художників України (далі — Спілка).

        1.5. Обласні бібліотеки для дітей є співорганізаторами Конкурсу та координаторами його проведення в областях.

        1.6. Організаційно-методичне забезпечення і загальну координацію Конкурсу здійснює НБУ для дітей.

        1.7. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних вебсайтах організаторів, партнерів, ЗМІ.

        1.8. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VI від 1 червня 2010 року.

         ІІ. Умови та перебіг Конкурсу

        2.1. У Конкурсі беруть участь читачі-учні 8-11 класів (далі — Учасники).

        2.2. На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи — оригінальні дизайнерські проєкти, які містять авторське бачення щодо оновлення простору дитячих бібліотек.

        2.3. Конкурс проводиться з 10 березня по 30 вересня 2023 року у три етапи:
        • перший — з 10 березня по 28 липня на місцевому рівні;
        • другий — з 31 липня по 25 серпня — на обласному рівні;
        • третій (підсумковий) — 26 серпня по 30 вересня — на загальнодержавному рівні в НБУ для дітей.

        2.4. Вимоги до проєктів:

       2.4.1. Номінація «Графічні проєкти»: виконані на аркушах формату А3 у довільній техніці — креслення, ескіз приміщення, гравюра, малюнок фарбами, олівцями, фломастерами чи іншими засобами, — які найкраще, на погляд автора, передають зображення приміщення новітньої бібліотеки для дітей.

      2.4.2. Номінація «Цифрові проєкти»: графічні цифрові зображення інтер’єру чи екстер’єру з високою роздільною здатністю (оптимально 1920x1080 пікселів на дюйм), створені за допомогою графічних редакторів (наприклад, Аdobe Photoshop, Adobe InDesign, Paint та ін.) або програм дизайну інтер’єру (наприклад, planner5d.com, roomtodo.com, homestyler.com тощо).

        2.4.3. Номінація «3D-аплікація»: проєкт приміщення бібліотеки чи його частини (холу, читального залу, книгосховища, чогось, що б виконавець хотів бачити у сучасній бібліотеці), виконаний власноруч за допомогою будь-яких матеріалів із використанням готових деталей, об’ємом не більше, ніж 50х50х50 см.

        2.4.4. Проєкт кожної номінації може супроводжуватися текстом-поясненням авторського бачення у довільній формі обсягом до однієї сторінки А4 у паперовому чи електронному вигляді.

       2.5. Проєкти надсилаються з коротким повідомленням про автора: прізвище та ім'я у називному відмінку; дата народження; домашня адреса; контактний телефон (власний або батьків); для колективних робіт — додати прізвище, ім'я, по батькові керівника або одного з батьків, мобільний телефон для зв'язку.

      2.6. Критерії оцінки робіт: відповідність умовам та вимогам Конкурсу; самобутність та неповторність дизайну приміщення бібліотеки; функціональність нового приміщення; практичність у втілення ідеї відновлення бібліотек; нестандартність технічних прийомів; естетичність та оригінальність рішень, гармонійність і масштабність елементів, увага до деталей, простота сприйняття і стилістична відповідність.

        2.7. Готові проєкти, виконані учасниками місцевого рівня, бібліотекарі, класні керівники або законні представники (в т.ч. батьки) групи учасників направляють до обласної бібліотеки для дітей своєї області на зазначену нею електронну адресу з метою визначення переможців обласного туру.

        2.8. До участі у Конкурсі не допускаються проєкти, які не відповідають умовам, визначеним цим Положенням.

        2.9. Проєкти не рецензуються та не повертаються авторам.

ІІІ. Організаційний комітет і журі Конкурсу

        3.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний Організаційний комітет, до складу якого входять представники організаторів, партнерів, громадських організацій.

        3.2. Для проведення обласного туру Конкурсу в обласних бібліотеках для дітей створюються обласні організаційні комітети та журі.

        3.3. Для визначення переможців Конкурсу затверджується склад Головного журі, до складу якого входять художники, дизайнери, бібліотекарі.

        3.4. За підсумками роботи обласні журі та Головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі із зазначенням загальної кількості учасників та переможців.

IV. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

        4.1. Обласні журі Конкурсу підсумовують та визначають по одному переможцю серед індивідуальних і колективних проєктів у кожній номінації до 25 серпня 2023 року. Усього — 6 проєктів..

      4.2. Конкурсні проєкти переможців І туру надсилаються разом із протоколами до Івано – Франківської обласної бібліотеки  для дітей (м. Івано – Франківськ, пл. Міцкевича, 2 76018) або на електронну пошту biblioteka76018@gmail.com  для цифрових проєктів із позначкою — «Всеукраїнський конкурс проєктів «Моя нова бібліотека» до 28 липня 2023 року. Проєкти, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядатимуться.

        4.3. Головне журі оцінює проєкти, що надійшли від обласних журі, та до 30 вересня 2023 року визначає переможців Конкурсу.

        4.4. Журі може відзначати будь-які конкурсні роботи поза визначеними номінаціями.

        4.5. Всі учасники, конкурсні проєкти яких пройшли у підсумковий тур, отримають сертифікат фіналіста Конкурсу.

        4.6. Переможці Конкурсу будуть оголошені 30 вересня 2023 року у Всеукраїнський день бібліотек і відзначені дипломами та пам’ятними призами.

        4.7. Результати Конкурсу оприлюднюються на офіційному сайті організаторів, партнерів Конкурсу, а також у фахових друкованих виданнях.

V. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

        5.1. Роботи учасників, надіслані на Конкурс, не повертаються авторам.

       5.2.  Проєкти переможців зберігаються в НБУ для дітей та можуть бути використані в її подальшій роботі, бути презентовані на мистецьких виставках в офісах партнерів-організаторів, а також бути використаними під час реставрації постраждалих від руйнувань бібліотек.

 

 

https://chl.kiev.ua/img/TransparentPixel.gif

 

Інші події

ІІ Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»
ІІ Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»

ПОЛОЖЕННЯ про ІІ Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»          Тема року: «Вплив війни на природу України:...

Детальніше
Клуб "Mixer"
Клуб "Mixer"

«MIXER» це Молоді, Імпозантні, Креативні, Сучасні, Ерудовані, Розумні діти від 10 років, які не бояться нового. Переваги стати учасником клубу? 1. Ти познайомишся з новими цікавими людьми, знайдеш друзів. 2. Отримаєш море емоцій від ігор та квестів, які ми для тебе готуємо. 3. Матимеш можливість зустрітися із відомими письменниками та поговорити з ними. 4. Цікаві івенти та ще багато-багато іншого.

Детальніше
Гурток "Коли оживають ляльки"
Гурток "Коли оживають ляльки"

Детальніше
Всеукраїнського конкурсу із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих»
Всеукраїнського конкурсу із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих»

«Це ж було вже!» — мабуть, подумаєте ви — і не помилитесь: бо це легендарне повернення Всеукраїнського конкурсу із правового...

Детальніше